Ile tak naprawdę kalorii przyswajamy, żując gumę bez cukru?

Ile tak naprawdę kalorii przyswajaniamy żujac gumę bez cukru? Jaki procent z tego co jest na etykiecie? Biorąc pod uwagę ze ich nie połykamy no i ww tam zawarte to poliole które nie całe się wchłaniają. Ogólnie to bez znaczenia ale np ja czasami żuje 50 g gumy dziennie wiec wg etykietki to jest trochę kcal.

Nawet jeżeli w gumie do żucia znajdują się składniki mogące podlegać przyswajaniu w organizmie człowieka (a większość produktów takowych nie zawiera w swoim składzie) - wydatek energetyczny związany z samą czynnością żucia równoważy podaż kaloryczną gumy do żucia. Może się Pan zatem czuć bezpiecznie pod tym kątem. Jedynie w przypadku gdyby duże spożycie gumy wywoływało biegunki (a czasem tak się zdarza) - należy je ograniczyć, gdyż biegunki są związane z obniżaniem przyswajania składników odżywczych z diety.