Implant antykoncepcyjny a ból stawów

WITAM SERDECZNIE! Mam ogromny problem z bólem w kolanach i kostkach, od około 3 tyg. mam założony implant antykoncepcyjny i dopiero od 4 dni odczuwam takie bóle. Implant miałam założony w Anglii. Nigdy wcześniej nie miałam takich bólów, jestem osobą szczupłą i nie narzekam na brak ruchu, wręcz przeciwnie jestem osobą aktywną. Nie wiem co mam robić? Boli mnie okrutnie, czy implant wywołuje takie skutki uboczne? Czy powinnam go wyjąć, czy zostawić, a ból po pewnym czasie minie? Czy zażywanie żelaza zmniejszy ból? Martwię się o tą dolegliwość, bo boli mnie nawet przy powolnym chodzeniu. Wokół miejsca gdzie jest założony implant mam zaogniony okrąg (idealnie w miejscu gdzie znajduje się implant) i okropnie swędzi (na początku nie swędziało), czy to normalne? Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli chodzi o zgłaszane dolegliwości stawowo-kostne - nie jest prawdopodobne, by miały związek z antykoncepcją hormonalną, dlatego proponuję, by zgłosiła się Pani do lekarza w celu poszukania przyczyny tych objawów. Jest za mało informacji bym wskazał najpbardziej prawdopodoną przyczynę. Żelazo nie ma działania przeciwbólowego, stosuje się je jedynie w razie niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Ponadto taki odczyn w miejscu wszczepinia implantu może sugerować, że jest Pani uczulona na któryś jego składnik, dlatego należy pokazać to lekarzowi - najlepiej temu, który go zakładał, by zadecydował o dalszym postępowaniu.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!