Mężczyzna , 24 lata Od 2 tygodni mam prawdopodobnie infekcje przewodu porakmowego (podejrzewam wirus-Rotawirus?). Towarzysza jej bóle brzucha, wzdęcia, osłabienie, brak apetytu. W kontrolnych badaniach krwi z 2.01.2017 Alat 105.5 aspat 50.5.(reszta w normie) Nie przyjmuje żadnych leków. Czy ta infekcja może być przyczyna tych wyników? Czy istnieje duże ryzyko chorób wątroby ? Dodam ze raczej nie miałem sytuacji w której mógłbym zakazić się HCV. Niepokoi mnie Alat. Proszę o radę.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Biegunka rotawirusowa – Niemal każde dziecko do piątego roku życia przechodzi infekcję rotawirusową. To właśnie te mikroorganizmy są najczęstszą przyczyną ostrej biegunki u najmłodszych. U dzieci przebieg może być ciężki - często dochodzi do niebezpiecznego odwodnienia,  a w niektórych przypadkach konieczna jest hospitalizacja.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: