Wzdęcia i powiększony obwód brzucha a problemy ginekologiczne

witam. od dłuższego czasu utrzymują się u mnie wzdęcia. sprawdziłam wymiary brzucha i zaobserwowałam powiększenie o 10 cm. Muszę nosić spodnie z gumką, ponieważ jestem w przypadku ataku takich wzdęć mam duży dyskomfort. Gastryczne przyczyny zostały wykluczone. Dieta niewiele zmienia, a symetykon w dawce leczniczej niewiele pomaga. dodam, że jestem osobą szczupłą. Czy powodem mogą dolegliwości o podłożu ginekologicznym? Dodatkowo mam zaparcia, a od niedawna parcie na pęcherz (bez bólu).

Dzień dobry,

Powinna Pani wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia, CRP, ASPAT, ALAT, bilirubina oraz wykonać analizę moczu, najlepiej od razu z posiewem. Dodatkowo usg brzucha. Z wynikami proszę zgłosić się do lekarza. W Pani przypadku raczej wykluczałbym przyczyny ginekologiczne, aczkolwiek, aby być na 100% pewnym należałoby Panią dokładnie zbadać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz