Czy mogę poddać się leczeniu żylaków pijawkami lekarskimi?

Interesuje mnie sprawa leczenia żylaków przez pijawki lecznicze. Jestem po operacji serca zastawki dwudzielnej w 1984r. Stosuję lek Acenocumarol 4 mg. Mam utrwalone migotanie. W lutym 2012r. przeżyłam wylew krwi do mózgu/krwiak podtwardówkowy nieurazowy. Jestem pod kontrolą neurologa i kardiologa. Na nogach mam tzw. pajączki i coraz mocniej pokazujące się żyły. Nogi już całe są nierówne. Przy kostkach pokazuje sie opuchlizna. Proszę o radę. Również o pokierowanie mnie w odpowiednie miejsce. Mam 62 lata. Jestem samodzielna i chodząca.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Leczenie pijawkami lekarskimi jest alternatywą dla leczenie farmakologicznego i operacyjnego. Ich skuteczność związana jest z substancjami, które zawarte są w ich ślinie - mają właściwości przeciwkrzepliwe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. Efekt w leczeniu żylaków może być pozytywny, poprawia się ukrwienie kończyn, mogą zmniejszyć się obrzęki, może zniknąć uczucie ciężkości nóg. Poprawie może ulec także wygląd nóg - wchłonięciu ulegają świeże drobne zmiany naczyniowe. Hirudoterapia przeciwwskazana jest przy stosowaniu leków rozrzedzających krew - w Pani przypadku acenokumarolu. Jednoczesne stosowanie może doprowadzić do powikłań krwotocznych. Proszę skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, aby ocenić stopień zaawansowania zmian oraz ustalić odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty