Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania po wycięciu guzka

Proszę o interpretację wyników:W skórze właściwej widoczne ognisko średnicy 0,4cm zbudowane z komórek o nabłonkowym charakterze z wyraźną desmoplazją. W najbliższym otoczeniu guzka widoczne zawiązki włosówi przydatki skóry. Indeks Ki67 <10%. Ognisko otacza utkanie limfatyczne. Całość obrazu najbardziej odpowiada nowotworowi z przydatków skórnych. Zmiana usunięta z marginesem tkanek niezmienionych. Dodam, że guzek miałem przez ponad 15 lat, nie zmieniał swojej wielkości. Proszę o pilną odp.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Zmiana wygląda na zmianę nowotworową, ale typu łagodnego, więc całkowite jej usunięcie jest w pełni leczące. Wynik oczywiście należy skonsultować z chirurgiem, który dokonał usunięcia z zmiany. Zmiana skórna w badaniu histopatologicznym nie budzi niepokoju.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Proszę na spokojnie skontaktować się z operatorem!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety