Interpretacja badania po wycięciu guzka

Proszę o interpretację wyników:W skórze właściwej widoczne ognisko średnicy 0,4cm zbudowane z komórek o nabłonkowym charakterze z wyraźną desmoplazją. W najbliższym otoczeniu guzka widoczne zawiązki włosówi przydatki skóry. Indeks Ki67 <10%. Ognisko otacza utkanie limfatyczne. Całość obrazu najbardziej odpowiada nowotworowi z przydatków skórnych. Zmiana usunięta z marginesem tkanek niezmienionych. Dodam, że guzek miałem przez ponad 15 lat, nie zmieniał swojej wielkości. Proszę o pilną odp.

Zmiana wygląda na zmianę nowotworową, ale typu łagodnego, więc całkowite jej usunięcie jest w pełni leczące. Wynik oczywiście należy skonsultować z chirurgiem, który dokonał usunięcia z zmiany. Zmiana skórna w badaniu histopatologicznym nie budzi niepokoju.