Interpretacja badania RTG obręczy barkowo-obojczykowej

Dzień Dobry, Mam pytanie zrobiłem sobie rtg obreczy barkowo-obojczykowej oznaczało pisze tam obojczyk nieco uniesiony po urazie a po prostu czuje jakby cos w obojczyku mi przeskakiwalo prosze o pomoc co mam zrobic?

Witam!
Jeśli przeskakiwanie w stawie obojczykowo/barkowym pojawiło się bez związku z urazem to wtedy jest to kwestia projekcji wykonania zdjęcia, która może dawać wrażenie nieprawidłowego ustawienia tzw. podwichnięcia, mimo że stan kostny jest prawidłowy. Powodem przeskakiwania mogą być zaczynające się zmiany zwyrodnieniowe chrząstki stawowej. U osób wykonujących trening siłowy na siłowni często już w młodym wieku takie zmiany pojawiają się. Towarzyszą temu często wysięki tego stawu. Druga możliwa przyczyna to chrzęstny dysk tego stawu będący rzadkim wariantem normy. Ocena ortopedy i badanie ultrasonograficzne stawu są wskazane jeśli dolegliwości przyjmą charakter bólu.