Interpretacja TK jamy brzusznej u 41-latki
Proszę o nterpretację tk jamy brzusznej Dyskretna ilość wolnego płynu w jamie otrzewnej-podwątrobowo-szer do 0,7cm. Badanie TK wykazuje powiększoną wątrobę CC17,6cm. W miąższu prawego płata wątoby widoczne hypodensyjne ogniska wykazujące odcinkowe brzeżne wzmocnienie i tworzące skupiska 5,6x7,0cm.Dodatkowo w fazie tętniczej obecne w miąższu całej wątroby liczne rozsiane hyperdensyjne ogniska i obszary.Hypodensyjna struktura na poziomie wnęki wątroby między żyła wrotna, główną dolna o wym1,8x3,5

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowią liczne zmiany hypodensyjne oraz hiperdensyjne. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, a przede wszystkim interpretacja wyniku badania w oparciu o dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować wynik z lekarzem, który zlecił badanie.