Interpretacja wyniku tomografii komputerowej

Witam wynik TK:praw.skrz.kręg.odc.lędź.z rotacją.Wytwo.kifozy na poz.kręgów Th12-L4.Mały ześlizg tylny kręgu L4 do L5.Znieksz.są otwory międzykręgowe L4-L5 z modelowaniem korzeni nerwowych.Przerost więzadeł żółtych na poziomie L4,L5. Cechy zaniku kostnego.Guzki Schomorla.Wypuklina centralna k.m.L2-L3. na szczycie kifozy,uciska worek opony twardej.Szeroki zarys kanału kręg.i worka opony twardej w odcinku krzyż.kręg.z obec.torbieli ok.korzeniowych. Proszę o interp.wyników wizyta za kilka miesięcy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Są to objawy choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa a także przeciążenia krążków. Prawdopodobnie konieczna będzie operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.