Jak brać tabletki skoro z powodów osobistych nie mogłam przyjąć ich w odpowiednim terminie. Czy jest możliwość ciąży?

Mam problem ponieważ nie mogłam kupić tabletek antykoncepcyjnych, które powinnam zabrać w niedzielę, a dziś jest środa. Zawsze brałam tabletki dokładnie tak jak powinnam i stąd też moje pytanie. Czy możliwość jest bym była w ciąży, gdy kochałam się w niedzielę i w środę bez zabezpieczenia? I drugie pytanie, czy mam zacząć brać teraz gdy już będę mogła je kupić czy poczekać miesiąc? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji występuje ryzyko zajścia w ciążę. Przed rozpoczęciem nowego opakowania tabletek należałoby wykluczyć ciążę, w tym celu należy odczekać ok. 3 tygodni od ostatniego stosunku bez zabezpieczenia i przeprowadzić test ciążowy. Najlepiej rozpocząć nowe opakowanie przy okazji najbliższej miesiączki, wtedy będzie mogła się Pani od razu kochać bez dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli rozpocznie Pani opakowanie przed pierwszą miesiączką, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień stosowania tabletek lub zachować wstrzemięźliwość w tym okresie.

Pozdrawiam serdecznie!