Jak długo można egzystować z tętniakiem aorty sercowej?

Jak długo można i czy można egzystować z tęniakiem aorty sercowej ,wielkość 50mm.W tomograf bo w echu rozmiar byl 5-6mm wiekszy

Odpowiedź na to pytanie powinien udzielić kardiolog prowadzący, który zna dokładnie cała historię pacjenta, włącznie z aktualnym stanem zdrowia, chorób towarzyszących, wszystkimi wynikami badań laboratoryjnych i obrazowych. Samo podanie wielkości tętniaka i jego lokalizacji nie wystarcza do przedstawiania rokowania w takich przypadkach.