Jak interpretować wynik badania gastroskopii u 31-latki?

Witam, Mam pytanie na ile jest poważny wynik badania. Robiono mi gastroskopię: na wysokości linii Z duża nadżerka - pobrano wycinek do badania hist i odebrałam wynik wycinka: fragmenty błony śluzowej przełyku pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym z cechami rozrostu akantotycznego i pobudzeniem warstwy podstawnej, z ogniskowym powierzchniowym owrzodzeniem i bogatonaczyniową ropną ziarniną zapalną. Nie mam refluksu, zgagi a jedynie nudności i częste wymioty jak kaszlę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u gastroenterologa i ustalenie dalszego postepowania diagnostyczno leczniczego opis wskazuje na stan zapalny