Jak leczyć regularne biegunki u osoby po raku?

Trzy lata temu zachorowałam na nowotwór złośliwy odbytnicy, byłam leczona radioterapią, chemioterapią i przeszłam resekcję odbytnicy, wycięto mi znaczą część odbytnicy łączne i częścią esicy, moim problemem są regularne biegunki, naglące parcia, nietrzymanie gazów. Byłam leczona przez gastrologa antybiotykami, probiotykami, tribuxforte, duspatalgin, miałam również badania w kierunku nietolerancji pokarmowych. Co jeszcze mogłabym zrobić, aby zacząć żyć względnie komfortowo?

Dzień dobry,

bardzo istotne jest włączenie odpowiedniego sposobu odżywania się. Powinno to pozwolić wyregulować częstość wypróżnień a docelowo zmniejszyć ilość przyjmowanych leków.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga