Kobieta , 26 lat Pobyt w szpitalu i nadal ból.Wynik rezonansu:skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego skierowane w lewo,cechy niewielkiej dehydratacji krążka L4L5 na tym samym poziomie niewielki bulging krążka z lekkim modelowaniem worka oponowego bez ucisku.Torbiel oponowa w kanale kości krzyżowej na poziomie S2. Wykonana punkcja lędźwiowa,po ktorej niestety mam problem z bólami głowy i sztywnieniem karku. Ogólnie lewa strona ciała słaba i promieniujący ból do nogi. Rehabilitacja,leki-brak efektów. Co dalej robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: