Jak leczyć świąd i pieczenie okolicy intymnej?

Witam Drugii dzień zmagam się z pieczeniem oraz swędzeniem w okolicach intymnych. Dolegliwości ta pojawila się z dnia na dzień (bez stosunku dnia wcześniejszego) . Na codzień nie zażywam żadnych leków. Też nie używam żadnych nowych płynów do mycia . Czym można załagodzić takie objawy oraz co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy świadczą najprawdopodobniej o infekcji intymnej.

Infekcje intymne przybierają najczęściej dwie formy. Pierwsza z nich wywoływana jest przez bakterie, a druga przez grzyby. Do zakażenia najczęściej dochodzi przy nieodpowiedniej higienie, ryzykownych kontaktach seksualnych, a także w miejscach publicznych, takich jak basen lub sauna.

Jeżeli chodzi o objawy infekcji intymnej, to oprócz świądu i pieczenia tych okolic, mogą wystąpić również: zaczerwienienie, upławy, nieprzyjemny zapach oraz podrażnienie.

Leczenie takiego stanu najczęściej wymaga wizyty u ginekologa i rozpoczęcie odpowiedniej farmakoterapii. Mowa tutaj konkretnie o antybiotykach.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnej i sposobami radzenia sobie z nią:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.