Jak mogę schudnąć po tej operacji?

Panie doktorze tyje po usunięciu woreczka żółciowego. Trzymając dietę również nie mogę schudnac? Czy pomogą tabletki żółciopędne? Jeśli tak to jakie? Proszę o poradę. (przed usunięciem 58kg a rok później 74kg )

Dzień Dobry Kiedy zostaje usunięty woreczek żółciowy wątroba przejmuje jego funkcję czyli mam dodatkową pracę. Organ ten odpowiedzialny jest w naszym organizmie, m.in. za detoksykację organizmu oraz równowagę hormonów. warto zatem zadbać o wątrobę oraz sprawdzić hormony czy prawidłowo funkcjonują. Mam na myśli zarówno hormony tarczycy jak i trzustki oraz płciowe. Nie wiem czy dietę, którą Pani stosuje po usunięciu woreczka żółciowego konsultowała Pani ze specjalistą ds żywienia, wykwalifikowanym dietetykiem, czy też jedynie samodzielnie ją skomponowała w oparciu o jakieś hasłowe informacje od lekarza typu: lekkostrawna dieta, unikać tłuszczy lub na podstawie wiedzy internetowej? Dieta, którą Pani stosuje najprawdopodobniej jest nie dla Pani i stąd ten bardzo duży wzrost wagi. Skuteczne dieta to dieta indywidualnie opracowana dla pacjenta. Tylko taka dieta działa w praktyce. Tabletki żółciopędne na pewno nie mają na celu odchudzić pacjenta, poza tym nie są wskazane dla każdego, a jeśli już je lekarz zaleci to na pewno nie na stałe. Więc w moim odczuciu niekoniecznie rozwiążą Pani problem. W powyższej sytuacji proponuję konsultację dietetyczną polegającą na szczegółowej analizie Pani jadłospisu, a także wyników badań. Zapraszam do Gabinetu Dietoterapii stacjonarnie we Wrocławiu lub w Zagórzu Śląskim lub na wizytę online. Bliższe szczegóły na www.dieta.eko.org.pl lub tel.603 101 950