Jak należy stosować tabletki antykoncepcyjne podczas cyklu miesiączkowego?

Kobieta, 23l. Przyjmuję tabletki atywia. Musiałam przesunąć okres o trzy dni, więc zaraz po skończeniu opakowania, wzięłam trzy tabletki z następnego, następnie odstawiłam, po dwóch dniach rozpoczął mi się okres. To było trzy dni temu, nie zaczęłam brać tabletek wraz z rozpoczęciem okresu, czy gdy przyjmę je teraz będą działać? (lub czy zaczną działać po tygodniu?)

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u ginekologa najlepiej byłoby poczekać do następnego okresu i rozpoczęcie brańia tabletek z 1 dniem miesiączki