Jak ocenić te wyniki badań krwi u 7-latka?

Witam,co może oznaczać poziom Monocytow (MON%)14.3 %,Bazocytów (BASO)0.009 ,Erytrocyty 4.39 ,Hematokryt 36.5% ,CRP 4.610 u dziecka 7letniego? Córka od stycznia przyjmuję steryd do nosa Pronasal ponieważ ma katar alergiczny, od kilku dni kaszle odrywajaco, cztery dni temu córce leciała z nosa krew przez 5 dni przy smarkaniu ,lekarz kazał odstawić steryd, z powodu tej krwi zostały wykonane badania krwi, osluchowo czysto,bez gorączki i wysypek
KOBIETA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani strach o zdrowie dziecka. Bardzo dobrze, że córka jest pod opieką lekarza i były przeprowadzone badania profilaktyczne.

Nie wspomniała Pani, jakie jest ogólne samopoczucie oraz stan zdrowia dziecka. Czy wystąpiły w ostatnim czasie jakieś poważniejsze infekcje dróg oddechowych, a także, czy były wykonywane testy alergiczne.

Analizując przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że poszczególne parametry mogłyby wskazywać nie nieznaczny stan zapalny, spowodowany między innymi nieżytem nosa. CRP nie wskazuje większych odchyleń od normy. Jednakże istotnym byłoby przedstawić całościowy wynik morfologii krwi, aby mieć porównanie z pozostałymi wartościami.

Przy częstym stosowaniu sterydów do nosa, może dochodzić do wysuszenia śluzówki nosa i pojawieniu się skrzepów krwi.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem pediatrą lub laryngologiem. Możliwe, że trzeba będzie zastosować leki nawilżające oraz odbudowujące błonę śluzową nosa.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/alergia https://portal.abczdrowie.pl/niezyt-nosa https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwalczyc-zapalenie-blony-sluzowej-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.