Jak odnaleźć motywację?

Witam mam na imię Agnieszka . Mój problem to brak motywacji, może nawet lenistwo - nic nie chce mi się robić, robię się zakompleksiona, wiecznie narzekam, że w moim życiu nic się nie zmienia, np. praca, ale to ze względu na brak znajomości języka szwedzkiego (kraj w którym pracuje), jednak mi jest ciężko pójść do szkoły żeby to zmienić, boję się w ogóle spróbować, gdyż z natury jestem osobą, która wiele rzeczy zaczyna a nie kończy.

Nie mam tu zbyt wielu normalnych znajomych, a chłopak z którym jestem nie darzy mnie chyba takim uczuciem o jakim zawsze marzyłam - może gdyby bardziej się starał to miałabym większa pomoc od niego i starałabym się coś robić ze swoim życiem, ale jego to chyba w ogóle nie interesuje, że przechodzę coś w rodzaju depresji. Wiem po sobie, że dużo mi daje, gdy robię coś dla drugiej osoby, cokolwiek, np. obiad. Czuję się wtedy potrzebna, pomocna i robię to możne instynktownie, bo sama bym chciała, żeby ktoś w końcu zaopiekował się mną, pomógł mi rozwinąć skrzydła.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim powinna się Pani zastanowić, czego tak naprawdę oczekuje Pani od życia i od samej siebie. Postawa roszczeniowa nie sprzyja lepszemu samopoczuciu ani nawiązywaniu nowych relacji.

Zapewne podejmując decyzję o wyjeździe do Szwecji zdawała sobie Pani sprawę z tego, że prędzej czy później powinna Pani podjąć próbę nauczenia się tego języka. Zachęcałabym do wyznaczania sobie celów, które nie będą przekraczały Pani możliwości i będzie mogła je Pani zrealizować, np. nauczenie się kilku słówek dziennie, etc. Ważne, aby wyznaczała sobie Pan cele, które będzie mogła Pani zrealizować - w przeciwnym razie będzie narażała się Pani na coraz większą frustrację.

Proszę porozmawiać też ze swoim partnerem, powiedzieć mu o swoim samopoczuciu - bez poprawnej komunikacji w związku naprawdę trudno stworzyć dobre relacje. Jeżeli samopoczucie nie będzie ulegało poprawie to proszę pomyśleć o wizycie u psychologa.

Pozdrawiam