Jak pomóc mamie - jest w bardzo złej kondycji psychicznej i po próbie samobójczej

Dzień dobry. Mam problem z mama. Jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym. Jest po próbie samobójczej. Była teraz w domu pomocy skierowana przez MOPS. Ale zrezygnowała bo twierdzi ze nie ma problemu. Cały czas dziwnie sie zachowuje i mówi ze chce sie zabić. Nie wiem co robić. Czy mogę bez jej zgody umieścić ja w szpitalu psychiatrycznym? Jest obecnie na psychotropach. Na nic sie nie zgadza. Gdzie mogę udać sie po pomoc. Piłuje jej 24/h

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Próba samobójcza oraz to że mama może zagrażać sobie powoduje iż mogą istnieć przesłanki do umieszczenia Pacjentki na oddziale psychiatrycznym bez jej zgody.