Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Witam. Od jakiegos czasu mam problem z pamięcią, koncentracją , nerwami. Od 2 lat staram sie zrobic prawo jazdy lecz za kazdym razem zaczynam sie denerwować a nawet jesli juz cos przeczytam to za chwile nie pamietam co. Czasem nie jestem w stanie przypomniec sobie co dzis robiłam lub co mówiłam . W dodatku mam mature za 3 miesiace i to tez mi nie wychodzi... Proszę o pomoc... :(

Dobry Wieczór Pani,

Polecałabym Pani podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani wskazana w radzeniu sobie z symptomami lęku, co z kolei wpłynęłoby znacząco na poprawę koncentracji i pamięci (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Dodatkowo pomocne byłyby techniki relaksacyjne, medytacyjne, joga, trening autogenny Schultza, suplementacja, ośmiogodzinny sen oraz regularna aktywność fizyczna.

Z przesłaniem dla Pani tego, co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Myślę że zniwelowanie stresu pomoże z problemem koncentracji. Zatem - przez internet niewiele można zrobić. "na szybko" i doraźnie polecam relaksacje Jacobsona (nagrania dostępne w internecie). Ale przyda się osobista wizyta u psychologa. Po poznaniu większej ilości szczegółow będzie potrafił dostosować metody psychoregulacji do pani. Jeśli odpowiada Pani forma kontaktu przez Skype, to również zapraszam do mnie na spotkanie. Pozdrawiam