Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z nerwicą samemu?

Czy mozna sobie poradzic z nerwicą samemu ?mam 47 lat od roku zazywam leki na nadcisnienie ,tak mnie to przytloczylo ze od czasu do czasu dopada mnie strach ,ktory powoduje wysokie cisnienie i puls i strach ze umieram pewnie na zawał a najgorzej sie boje ze osieroce 8 letniego synka .Biore belergot na uspokojenie ale strasznie mbie to dołuje.
KOBIETA, 48 LAT 1 tydzień temu

Stres a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

 Konto usunięte
Konto usunięte

Witam Panią, Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym. Każdy lęk, również ten o przyszłość, lęk o własne zdrowie, czy lęk przed śmiercią przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów zarówno psychicznych jak i somatycznych. Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje, że lęk narasta i co raz trudniej go ujarzmić. Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty. Pomocne mogą być techniki relaksacyjne, medytacja i wszelka aktywność fizyczna, jednak nie są w stanie wyleczyć zaburzeń nerwicowych. W tym przypadku „dobre rady” na portalu też raczej nie pomogą. Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną, wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami , a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, e-mail: psycholog24x@gmail.com tel. 505 075 298, http://psycholog24online.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy