Jak postępować przy pomyleniu tabletek trójfazowych?

Witam, przyjmuję tabletki trójfazowe i pomyliłam kolejność przyjęcia tzn. powinnam przyjąć ostatnią tabletkę z brązowych (11 tabletka,) a przyjęłam pierwszą tabletkę z białych (12 tabletka). Czy teraz mam dnia następnego wziąć pomyloną tabletkę brązową i potem dalej normalnie już do końca przyjmować białe? Czy istnieje teraz duże ryzyko zajścia w ciążę? Pierwsze 6 tabletek to żółte - 0,03 mg e**** i 0,05 mg g*** kolejne 5 tabletek to brązowe - 0,04 mg e**** i 0,07 mg g*** ostatnie 10 tabletek to białe - 0,03 mg e*** i 0,1 mg g***. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź, za którą z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku pomylenia tabletek i zażycia tej o kolorze białym zamiast brązowej, powinna Pani pominąć zapomnianą brązową tabletkę, a następnie kontynuować przyjmowanie tabletek białych. Następnie zaś proszę zrobić normalną 7 dniową przerwę. Działania takie nie wpłyną na skuteczność antykoncepcji.