Jak pozbyć się brzucha i wyszczuplić nogi?

Witam mam 14 lat,wazę 65 kg i mam 170 wzrostu. chcialabym zrzucic troche ,,splaszczyc,, brzuch i troche wyszczuplic nogi, bardzo mi na tym zalezy.
14 LAT ponad rok temu

Witam. Myślę, że nie musisz stosować diety odchudzającej, jako takiej, ale skup się raczej na uregulowaniu pór posiłków i unikaniu podjadania między nimi. Jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w ciągu dnia, co około 3 godziny – jako przekąskę jedz owoc lub jogurt naturalny ze świeżymi/suszonymi owocami, ewentualnie kanapkę z chlebem pełnoziarnistym, chudym mięsem/ półtłustym nabiałem/jajem i warzywami. Nie musisz zmieniać całego jadłospisu, postaraj się, aby porcje były takiej wielkości, żebyś nie chodziła głodna, ani przejedzona. Dodatkowo zapoznaj się z artykułami z działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie
Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch i nogi polecam http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch oraz http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-odchudzanie Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Twoje BMI wskazuje na wagę zdrową, przy wzroście 170 cm, nie musisz się odchudzać. Niedowaga stanowi duże ryzyko powstania niedoborów w organizmie składników budulcowych odżywczych, witamin, mikro i makroelementów, które z kolei mogą prowadzić do powstania chorób. Jesteś w wieku dojrzewania w którym szczególnie chłopcy mają duże zapotrzebowanie energetyczne, by dobrze się rozwijać, mieć dobrą pamięć i koncentracje. Zalecam przede wszystkich aktywność fizyczną, uprawianie sportu pozwoli na wyszczuplenie tych partii ciała, które chcesz zmienić.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczy

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu mieści się granicach normy, więc jeśli Ty się dobrze czujesz ze sobą - nie ma powodu abyś się odchudzała. Należy bliżej się przyjrzeć, czy stosujesz w codziennym życiu zasady zdrowego odżywiania i stylu życia, które z pewnością wpłyną na wygląd nóg i brzucha. W Twoim przypadku polecam szereg ćwiczeń na brzuch i nogi, które poprawią kondycję. Jeśli będziesz wykonywać je systematycznie 3-4 razy w tygodniu po minimum 40 minut, już po miesiącu będziesz widziała duże zmiany.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Polecam ćwiczenia aerobowe na brzuch np. 6A Weidera, unikać nasyconych kwasów tłuszczowych oraz tłuszczy Trans i słodyczy ( w tym słodkich napojów). Proszę wykluczyć z diety wieprzowinę oraz szynkę, kiełbasę itp. a zastąpić wędlinami drobiowym. Po wieczornej kąpieli nacieramy ciało szorstką gąbką i pobudzamy krążenie.