Jak schudnąć 10 kilogramów? Pomocy

Mam na imię Ola, mam 13 lat, ważę 49 kilo i mam 1,64 wzrostu. Sądzę, że ważę za dużo! Czy ktoś ma jakąś super dietę?!

Witaj Olu,

Twoja aktualna waga jest jak najbardziej w normie. Na siatkach centylowych Twój wzrost mieści się pomiędzy 75 a 90 centylem, co oznacza,  ze jesteś wyższa niż ok. 80% Twoim rówieśniczek. Twoja waga natomiast mieści się pomiędzy 50 a 75 centylem, a BMI na siatkach centylowych znajduje się pomiędzy 25 a 50 centylem - to jest dowód na to, ze masz nieznaczny niedobór wagi w stosunku do wzrostu.

Podsumowując - tracenie kg jest niewskazane. Gdybyś była lżejsza o te 10 kg, o których piszesz, miałabyś znaczna! niedowagę (na siatkach centylowych poniżej 3 centyla). To jest bardzo groźne dla Twojego zdrowia i dalszego rozwoju.

Wiele korzyści przyniesie Ci stosowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego, aktywnego stylu życia:
- jedz 5 razy dziennie, średnio co 3 godziny, koniecznie jedz pożywne śniadanie
- jedz zgodnie z piramida zdrowego żywienia - szczegóły w załączonym linku http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite
- zrezygnuj z niezdrowych potraw i napojów: fast food, słodycze, solone przekąski tj. chipsy, napoje gazowane
- pij dużo wody - min. 1,5 litra
- bądź aktywna fizycznie, min. pół godziny dziennie, lepiej godzinę
- dobrze się wysypiaj

To dla Ciebie najlepsza dieta, aby zachować zdrowie, dobra formę, uniknąć nadwagi.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska