Jak skutecznie pozbyć się anginy?

Angina Z powodu wyjazdu musialam iść do lekarza za granicą. Miałam ból gardla, gorączka do 38,6, powiększone migdałki i białe kropki na nich, zaczerwieniona tylna sciana gardła. Lekarz stwierdzil angine przepisał lek Xiclav (875 mg amoxicillin, 125mg clavulansaure) na 5 dni. Wczoraj skończyłam ostatną dawkę i ogólnie nie do końca czuję, że wyleczylam się całkowicie. Delikatnie pobolewa gardło, jednak wyglada juz całkiem dobrze. Czy wystarczy teraz wzmacniac odpornosc wit c i wszytsko dojdzie. Za parę dni wracam do kraju i czy może powinnam się udać do lekarza rodzinnego w celu kontroli? Dodam, że czasem pobolewa mnie lewe ucho, za pomocą czosnku i wody utlenionej trochę się polepszyło. Co powinnam wykonać by upewnić się, że wyleczyłam. Boję się nawrotu bo wszędzie czytam, że w Polsce anginę leczy się 10 dni.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto ze względu na bóle ucha udać się na kontrolę do lekarza rodzinnego w celu wykluczenia zapalenia ucha środkowego. Nie zalecam stosowania wody utlenionej i czosnku do przewodu słuchowego - może to spowodować podrażnienie błony bębenkowej lub skóry przewodu słuchowego w najlżejszej wersji.