Jak stracić piersi i brzuch? Jestem chłopakiem

Jestem chłopakiem. Mam 14 lat . Mam 164 cm wzrostu i ważę pomiędzy 50 kg, a 56 kg. Obecnie nic nie trenuje i poza w-f nie mam aktywności ruchowej, ale moja kondycja jest według mnie bardzo dobra. Chcę schudną ponieważ mam już ten wiek w którym wstydzi się  swojego ciała. Mój tata ma dużą nadwagę. Nie byłem u lekarza w sprawie otyłości. Na nic nie choruje.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Rozbieżność rzędu 6 kg to w Twoim wieku bardzo dużo, abym mogła się odnieść do Twojej masy ciała niezbędne jest jej dokładne określenie.

Zważ się z rana, w lekkim ubiorze, na czczo - w ten sposób uzyskasz w miarę dokładny pomiar.
Prawdopodobnie ważysz prawidłowo i nie ma powodów do wstydu, niemniej regularne podejmowanie aktywności fizycznej nie zaszkodzi (o ile jesteś całkowicie zdrowy).
Bardzo ładnie kształtują sylwetkę zajęcia na basenie.

Polecam Ci również zapisanie się na zajęcia pozalekcyjne typu SKS (piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna).
Systematyczność takich treningów pozwoli Ci na utrzymanie masy ciała "w ryzach".
Możesz również wykonywać typowe "brzuszki", czy inne ćwiczenia:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha (pod okiem rodziców).

Pozdrawiam