Jak szybko schudnąć i pozbyć się oponki?

Odkąd pamiętam jestem przy kości i chce to zmienić! Mam 15 lat i boję się sama ustalać jakieś reguły, bo jeszcze to się źle skończy, mam ok.165 cm wzrostu i ważę 71 kg chcę ważyć o te 5 kg mniej. Ten sam problem ma moja mama, mierzy zaledwie 162 cm i waży ponad 80 kg chodząca kulka. Zależy mi przede wszystkim żebym na wakacjach mogła pokazać się na plaży w stroju kąpielowym i żeby ludzie mówili, że fajnie wyglądam a nie że mam oponkę. W chwili obecnej mam ogromną oponkę i uda, poza tym w wieku zaledwie 15 lat mam już rozstępy! Bardzo źle się z tym czuję! I chcę podkreślić, że prawie w pełni akceptuję siebie, nie cierpię tylko tych rozstępów i oponki! Z góry dziękuje za odpowiedz!:)

Witaj.

Moja rada jest taka, abyście razem z mamą wybrały się do dietetyka. We dwie będzie Wam łatwiej wprowadzać wszelkie zmiany w Waszym jadłospisie i w nawykach żywieniowych, a także stylu życia. Będziecie się obie wspierały.

Mądrze zaplanowałaś to, że chcesz schudnąć do wakacji. Bo rozsądne pozbywanie się zbędnych kg to powolny proces (0,5 do 1 kg tygodniowo).

Zachęcam Cię do przeczytania artykułów o zdrowych nawykach żywieniowych (linki poniżej). Przekaz je również mamie.

Pamiętaj, ze sama dieta nie wystarczy. Bardzo ważna jest także aktywność fizyczna. I tu również myślę, ze razem z mamą będzie Wam łatwiej. Możecie umówić się, że np. codziennie przez co najmniej pół godziny będziecie szybko maszerowały, albo popływacie na basenie lub wybieracie inną aktywność, którą obie lubicie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida