Jak ujędrnić i wyszczuplić brzuch?

Mam 20 lat. Mam 168 cm wzrostu i ważę 57 kg. Ogólnie rzecz biorąc, jestem szczupłą osobą, ale byłoby idealnie, gdyby nie mój brzuch. Jak chodzę, wydaje się płaski, a jak zdejmę bluzkę, okazuje się, że jednak troszkę odbiega on od ideału. Brakuje mu jędrności i by przydało się zgubić trochę z tłuszczyku z brzuszka. Bardzo lubię pływać, ostatnio zaczęłam robić brzuszki 30 dziennie, ale to chyba za mało. Jak bym mogła ujędrnić i wyszczuplić mój brzuch? Nigdy nie stosowałam żadnej diety, gdyż nie było takiej potrzeby. Dodam, że jestem uzależniona od słodyczy. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym zobaczyć efekty jak najszybciej, czy 2-3 tygodnie wystarczą??

Witam.

Przede wszystkim nie jest Ci potrzebna żadna dieta, ale powinnaś zwrócić uwagę na produkty, które spożywasz, np. unikaj słodyczy i słodkich, gazowanych napoi, a także słonych przekąsek i produktów typu fast food. Należy ograniczyć te produkty nie tylko ze względu na ich kaloryczność, ale również dlatego, iż ich spożywanie powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej zwłaszcza w okolicach brzucha i bioder oraz zmniejsza ich elastyczność i jędrność.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Musisz jednak wiedzieć, że efekty ćwiczeń będą widoczne, jeśli będziesz je wykonywać co najmniej 2 razy w tygodniu i przez dłuższy okres.

Dodatkowo możesz wykonywać masaże ujędrniające ciało, np. codzienna aplikacja kremu ujędrniającego poprzedzona masażem ostrą szczotką do tego celu.

Pozdrawiam.