Jak pozbyć się dużego brzucha?

Mam 19 lat, mój wzrost to 160 cm a waga ok. 50 kg. Zaczęłam stosować dietę, tzn. jem mniej - zdecydowanie mniej, raczej unikam napojów gazowanych, słodyczy, białego pieczywa, chociaż zdarza mi się podjeść niekiedy. Kilka dni nawet robiłam brzuszki, ale u mnie z motywacją jest kiepsko i zaprzestałam. Zresztą wyczytałam, że aby pozbyć się oponki, nie wystarczą same brzuszki, bo one zazwyczaj kształtują mięśnie, a nie pozwalają zrzucić zbędne kilogramy. Dlatego mam prośbę o pomoc w ustaleniu mi odpowiedniej diety. Co, ile i kiedy powinnam jeść a czego nie? Jeszcze proszę o jakieś specjalne ćwiczenia na brzuch, które pozwolą mi szybko zrzucić tkankę tłuszczową.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi zaledwie 19,5, więc odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj, a z pewnością unikniesz nadwagi. Jeśli chcesz wyszczuplić brzuch, to najlepsze będą ćwiczenia na mięśnie brzucha, np. różne rodzaje brzuszków. Pomogą one kształtować mięśnie, które zastąpią tkankę tłuszczową. Ćwiczenia aerobowe, np.: jazda na rowerze, bieganie, ćwiczenia na bieżni, itp. pomogą nie tylko spalić tkankę tłuszczową (podejrzewam, że nie masz jej zbyt dużo), ale również wpłyną korzystnie na układ krążenia i Twoje samopoczucie.

Jeśli chodzi o dietę, to powinna być zgodna z piramidą żywienia. Unikaj: tłuszczu zwierzęcego (tłustego nabiału i tłustego mięsa), słodyczy i innych wysokocukrowych produktów, fast foodów, soli. Dietę opieraj na produktach zbożowych z pełnego ziarna, warzywach, owocach, chudym nabiale, chudym mięsie, rybach i strączkach.

Pozdrawiam