Jak pozbyć się brzucha w wieku 14 lat

Witam! Mam 14 lat (chłopak), wzrostu około 160 cm i ważę 69 kg. Otóż w mojej klasie (szkole), środowisku chłopcy w tym wieku i w tym wzroście ważą po 55 kg, osobiście przeszkadza mi mój brzuch (jest znacznie większy od innych) i moje uda. Codziennie robię po 100 brzuszków, 20 pompek i biegałem w miejscu, ale dowiedziałem się, że to nic nie daje, a tylko pogarsza stawy czy jakoś tak, uprawiam też sport wyczynowy, jakim jest jazda na bmx'ie. Ale otóż, to wszystko nic nie daje!!! Ciągle waga stoi w miejscu, a ludzie mówią, że brzuszki mi tylko wyrobią mięśnie i nic nie będzie widać pod tłuszczem. Proszę o pomoc!

Witam.

Przede wszystkim powinieneś wykonać badanie składu ciała, aby upewnić się, jaki procent Twojego organizmu stanowi tkanka tłuszczowa, a jaki masa mięśniowa.

Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, najlepsze będą ćwiczenia siłowe na tę partię ciała, połączone z ćwiczeniami wytrzymałościowymi, na brzuch polecam zwłaszcza pływanie. Przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych, np. brzuszki, pompki, i inne, a dalej minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych, świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Bieganie może być niekorzystne dla stawów, gdy biegamy po twardym terenie (asfalt, chodnik – lepiej biec po lesie czy po prostu obszarze gołej ziemi) oraz gdy masa ciała znacznie przekracza normę, wówczas nogi są przeciążone i może dojść do uszkodzeń stawów. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, a nie otyłość, dlatego bieganie w Twoim przypadku jest dozwolone. Przykładowe ćwiczenia siłowe znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Dodatkowo zajrzyj do artykułu poświęconemu żywieniu, gdzie wykazane są podstawowe błędy popełnianie przez osoby mające problem z tkanką tłuszczową na brzuchu

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha

Pozdrawiam.