Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak walczyć z derealizacją i depersonalizacją?

Witam. Od pół roku cierpię na derealizaje i depersonalizacje.. raz jest lepiej, raz gorzej. Nie umiem sobie jednak z tym poradzić. Czasami (zwłaszcza na lekcjach) nie wiem co się dzieje, jakbym odcinala się i wszystko w okół dzieje się jakby daleko ode mnie. Staram się to zwalczyć i jest co raz lepiej. Ale mimo wszystko ciągle jest lęk przed wyjściem gdziekolwiek bo co jeśli nagle mnie to złapie..Jak z tym walczyc?Do psychologa nie pójdę na pewno bo się boję i wstydzę. Nie mam też na to pieniędzy
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani, "jak walczyć z derealizacją i depersonalizacją"- (czy te objawy były diagnozowane?)

Nie bardzo da się walczyć z objawami, natomiast można je zaakceptować, popracować nad nimi i jako efekt uboczny poprawić jakość swojego codziennego życia.

W dzisiejszych czasach korzystanie z pomocy psychologicznej świadczy o chęci rozwoju i o umiejętności zadbania o siebie.

Spotkanie Pani z psychologiem, mówiłoby o tym, że dla siebie samej jest Pani ważna, że zasługuje Pani na to, co dla Pani najlepsze.

Zachęcam gorąco Panią do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, który da Pani skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu (bezpłatnie).

Życzę Pani odwagi ku lepszemu,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam serdecznie,

stawianie sobie samemu subiektywnej diagnozy na podstawie informacji wyczytanych w internecie jest nie tylko szkodliwe ale także niebezpieczne.
Psychologa czy psychoterapeuty nie ma się co wstydzić i lepiej pójść niż się męczyć.
Poza tym są przecież poradnie na NFOZ. Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Witam, warto skorzystać z pomocy psychologa. Jest to nowa sytuacja więc ma Pani obawy. Proszę się jednak zastanowić, wiele osób korzysta z takiej pomocy. Każdy miewa czasem problemy w których potrzebne jest wsparcie innej osoby. Warto porozmawiać o Pani odczuciach, z czego wynikają. Gdy ma Pani problem zdrowotny idzie Pani do lekarza, ponieważ każdy kiedyś może zachorować. Podobnie jest z kłopotami natury psychologicznej. Napisała Pani że stara się Pani walczyć ze swoim problemem i jest lepiej. Jak Pani to robi, co Pani pomaga? Razem z psychologiem będzie się Pani mogła zastanowić jak poszerzyć te umiejętności. Może Pani skorzystać z placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
literatura:
http://www.empik.com/pokonac-leki-i-fobie-bemis-judith-barrada-amr,p1050986218,ksiazka-p
Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety