Jak walczyć z suchością pochwy?

Witam, błagam niech mi ktoś pomoże bo już się poddaje. Chodzi o suchość pochwy. Przy antykoncepcji i bez. walczę z tym już 2 lata, na rok odłożyłam antykoncepcję bo przy niej spadło mi również libido, później znów miałam ochotę na seks ale suchość została i cały czas się mnie wiernie trzyma. Od dwóch miesięcy biorę CERAZETTE i czuję że one są ok bo libido nie spada i nie puchnę jak przy wszystkich innych, muszę brać antykoncepcję z powodów zdrowotnych (częste pojawianie się i pekanie torbieli i powiększone endometrium ok14). Mam również częste infecje intymne i zawsze myslę że to przez to ale kiedy tylko je wyleczę dalej jest tak samo a za 2 czy 3 miesiące znowu infekcja i tak cały czas. Robie za każdym razem bakteriologie i mykologie i biorę antybiotyki jakie są wypisane do do danej infekcji. Próbowałam już wszystkiego, wina dla rozluźnienia, odpoczynku, żeli intymnych, długiej gry wstepnej i zaraz jest znowu to samo, jakby ktoś stał nade mną z suszarkę, często nawet lekarze mają problem włożyć wziernik. Brałam już nawet globulki które biorą kobiety przy menopałzie. Naprawde nie wiem już co robić ja nie umiem wytłumaczyć mojemu partnerowi czemu tak się dzieje a on już też ma tego dość i mówi że mnie nie pociąga a tak nie jest, wcale mu sie nie dziwie, pewnie gdyby on miał problemy z erekcją przez 2 lata tez bym juz tak myślała. Błagam pomóżcie. Słyszałam że przy braniu antykoncepcji jest be sensu robienie badań na poziom estrogenu, poza tym ja teraz przy tej antykoncepcji nie mam wcale miesiączki. Nie wiem już co robić mam 23lata a czuję się jak kobieta po 60. Pozdrawiam i błagam niech mi ktoś coś doradzi, jestem już tak zdesperowana że spróbuję wszystkiego. Na myśl o seksie lub kiedy partner mnie zaczyna dotykać modlę się już żeby się tam zrobiło chodz trochę mokro. Czuję że jeśli nic z tym nie zrobię to też się rozstaniemy bo każdy ma potrzeby a ja może jestem jakaś wybrakowana. Czasem mam ochotę już wyciąć sobie tam wszystko żeby nie mieć już z niczym problemów. dodam jeszcze że nie mam dzieci.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
proponuję konsultację z lekarzem ginekologiem endokrynologiem. Ta dodatkowa specjalizacja pozwoli poszerzyć wachlarz możliwości pomocy. Myślę, że warto sprawdzić funkcjonowanie gruczołów w okolicach intymnych. Lubrykacja pochwy ma powiązanie z prawidłowo funkcjonującym układem hormonalnym.
Pozdrawiam