Jak wyleczyć uczulenie na kurz?

Szanowni Państwo, jestem zdiagnozowana (osobiście objawowo oraz przez testy) jako uczuleniowiec na kurz. Około 1 miesiąca temu nawdychałam się kurzu: najpierw leciało mi z nosa przez kilka godzin, potem przez 3 noce miałam płytki, świszcząco-chrapiący oddech. Brak bólu gardła, przerodził się w kaszel. Najpierw mokry, ale słabo odksztuszający się. Teraz mam suchy, choć wydzielina jest bezbarwna. Stale nawilżam gardło: Tymianek i podbiał, Natursept, Cholinex ziołowy. Jak się wyleczyć?

Wymaga Pani stałej opieki alergologicznej. Objawy można wyeliminować stosując leki objawowe, ale one są na receptę. Z uczulenia na kurz często można wyleczyć się stosując szczepionki odczulające. Takie leczenie zleca alergolog i terapia odbywa się pod kontrolą alergologa.