Jak zastosować antykoncepcję zapewniając sobie skuteczną ochronę przed ciążą?

Zażywam tabletki antykoncepcyjne od niedawna. Za kilka dni mam zrobić 7- dniową przerwę i w związku z tym kieruje swoje pytanie czy w trakcie tej przerwy jak i kolejne 7 dni jestem wciąż zabezpieczona przed nieplanowaną ciąża? Czy powinnam zastosować dodatkową antykoncepcję przez te 14 dni?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest Pani chroniona przez te 7 dni przerwy i potem również. Warunkiem jest oczywiscie regularne przyjmowanie tabletek o stałej porze.