Jak zrzucić 6 do 8 kg w miesiąc?

Witam. Nazywam się Dominika, mam 18 lat, ok 164 cm wzrostu i ważę ok 64 kg. Aktualnie się uczę, niestety nie mam możliwości uczęszczania na lekcje wf-u więc staram się sama sobie uzupełnić ten czas w niezbędny ruch. Chciałabym zrzucić zbędne kilogramy. Dałam sobie 3 miesiące na zrzucenie 8 do 10kg. Najpierw starałam się sama z nimi walczyć poprzez wysiłek fizyczny (siłownia ok 1,5-2 godz, 5 razy w tyg) i zmianę diety (wykluczenie smażonego mięsa, ziemniaków, wędliny innej jak drobiowa, masła; nie używam cukru ani soli; ograniczam słodkie owoce, ale staram się jeść dużo warzyw: zarówno gotowanych, np brokuły, jak i świeżych; jem również jogurty, a na śniadanie zawsze mam płatki z mlekiem). Nie jestem w stanie przemóc się niestety do białego sera czy twarogu ani nie zbyt specjalnie przepadam za rybami. Moim problemem jest to, że zanim zaczęłam chodzić na siłownię, ważyłam 2kg mniej. Nie dość, że moja waga wzrosła, co mogę tłumaczyć przyrostem masy mięśniowej, to w tej chwili nie mogę zgubić nawet pół kilograma. Mimo że ten trening na siłowni jest dość intensywny, nastawiony na spalanie kalorii, nie budowanie masy mięśniowej. Proszę o pomoc, co mam robić bądź co zmienić, żeby zrzucić cokolwiek, jeśli te 6-8 kg to za dużo w tak krótkim czasie.

Witaj Dominiko,
Twoje BMI w korelacji z siatką centylową mieści się nieznacznie ponizej 90 centyla, co oznacza, że jest na granicy normy (powyżej 90 centyla nadwaga).
To co przede wszystkim powinnaś zrobić to analiza składu ciała, która wskaze jaki jest poziom tkanki tłuszczowej, mięśni, wody, kości itd. Jeżeli od długiego czasu ćwiczysz intensywnie moze się okazać, ze poziom tkanki tłuszczowej w Twoim ciele jest w normie. Wówczas znacznie trudniej jest schudnąć, bo nie ma nadmiaru tłuszczu.
Piszesz o tym czego nie jesz, ale nie piszesz co jesz.
Zachęcam Cię do prowadzenia przez kilka dni dziennika, w którym zapiszesz co, ile i o której godzinie jesz.
Sprawdź to później ze zdrowymi nawykami żywieniowymi:
- 5 niezbyt obfitych posiłków, o tych samych porach, średnio co 3 godziny
- wybór produktów zgodny z piramidą żywieniową (poniżej link) - nie musisz jeść twarogu jeżeli nie lubisz, ale wazne, zebyś dostarczała organizmowi potrzebną ilość wapnia (jogurt, kefir, ser zółty)
- dużo wody - 1,5-2 l
- wystarczająca ilość snu (min. 8 godzin)

Oczywiście jak zawsze najkorzystniej byłoby wybrać się do dietetyka, który ułożyłby dietę specjalnie dla Ciebie, dopasowaną m.in. do Twoich potrzeb kalorycznych, rytmu dnia, preferencji smakowych.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida