Jaką chorobę jelit mogę mieć?

Witam, mam pytanie odnośnie wycinków pobranych na badania histopatologiczne. W 2020 roku miałam wycinany kawałek jelita, został on poddany badaniom, jednakże nie próbowano mnie diagnozować wtedy w kierunku choroby Leśniowskiego-Crohna. Na chwile obecną od ponad roku nie jestem w stanie dostać diagnozy ze wzgledu na stan zapalny zwężający jelito, przez co endoskop nie jest w stanie się przedostać tam, gdzie trzeba. Lekarz poinformował mnie, że wycinki histopatologiczne przechowuje się nawet do kilku lat. Czy jest sens w tym, żeby skontaktować się ze szpitalem i poprosić o ponowne badanie wcześniejszych wycinków? Czy po kilku latach tego typu badanie może być nieważne.

Dzień dobry.

za nim odpowie Pani lekarz histopatolog to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskać informacje ze szpitala w sprawie wcześniejszego wycinku tym bardziej, że jest problem z diagnozą. Szpital powinien się określić jak ma Pani postąpić w takim przypadku w którym się znajduje.

Pozdrawiam