Jaka dieta jest najlepsza dla karmiącej?

Witam mam pytanie w sprawie karmienia piersią co zrobić jak zaczyna się gorączka i bolą piersi. Na razie są okładane kapustą i smarowane gęsiną co jeszcze można zrobić żeby ulżyć karmiącej kobiecie i co zrobić z podrażnionymi i pękającymi brodawkami . Jaka dieta jest najlepsza dla karmiącej i czego unikać , czy to normalne że dziecko budzi się do karmienia co 1-2 godziny ? Dziecko ma 7 dni . Proszę o szybką odpowiedz

Droga Mamo,
jeśli gorączka będzie się utrzymywała radziłabym skonsultować się z lekarzem.
Na pękające brodawki może Pani stosować specjalne kremy - dostanie Pani je w aptece. Zachęcam także do stosowania nakładek silikonowych.

Dieta: łatwostrawna, bez kapusty, roślin strączkowych, brokułów, kalafiora, bez prod. smażonych. W pierwszych dniach musi Pani także obserwować dziecko czy jakiś z produktów mu nie szkodzi.
Ból brzuszka u dziecka występuje ok. 6 godz. po tym, jak Pani coś zjadła, co dziecku zaszkodziło. Warto więc obserwować Pani dietę i reakcje dziecka.
W pierwszych miesiącach unikamy także: kakao, cytrusów, orzechów.

Powodzenia
Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/