Kobieta , 39 lat Bardzo proszę o interpretację wyników morfologi u 10-latka: MCV- 89 (norma 72-87) MPV- 8,1 (norma 9,0-13,0) monocyty 7,9 % ( norma 1,0-6,0) eozynofile 6,2% ( norma 1,0-5,0) reszta bez odchyleń. Dziecko ogólnie w dobrym stanie, chociaż niedawno narzekał na ból kolana- diagnoza była postawiona na wiązadło.Pół roku wcześniej miał podobne odchylenia: MCV-88 MPV-8,4 monocyty- 12,8% normy wg wyżej podanych- wtedy miał atak astmy sesonowej. Czy coś poważnego dzieje się u mojego dziecka?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy glukozy może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu, a nawet co może się stać (np.
  • AlergologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: