Jaka jest przyczyna ciągłego zmęczenia u 27-latki?

Witam. Od ponad pół roku, jeztem ciagle zmeczona nawet jak mam wolne w pracy cale dnie przeaypam, ciagle jestem śpiąca, czezto boli mnie głowa a po jedzeniu chce mi sie spać. Śpie po 6-7h a wstaje kompletnie nie wyspana i czuję sie zmęczona. Co to może oznaczać? Czy jest sie czym martwić?
KOBIETA, 27 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Przyczyn takiego stanu może być wiele.

Proszę wybrać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawach badań.

Warto wykonać badania z krwi: tj. morfologię krwi, stężenie ferrytyny, witaminę D oraz witaminy z gr. B. Dodatkowo pomocne są parametry oceniające funkcjonowanie nerek i wątrobykreatynina, ALT, AST oraz oceniające gospodarkę węglowodanową – glukoza oraz hemoglobina glikowana (HbA1C). Niezwykle użyteczne w diagnozie są badania poziomu hormonów tarczycy (fT3, fT4) oraz TSH, poziom hormonów płciowych (estradiol u kobiet) oraz poziom hormonu stresu – kortyzolu. Również dobrze jeśli dopasuje Pani odpowiednią dietę do swojej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Ważna jest również higiena snu,przed snem niezaleca się oglądania filmów lub przeglądania informacji w telefonie.

Niebieskie światło LED negatywnie wpływa na nasz sen, opóźniając proces zasypiania, ponieważ wywiera dwukrotnie bardziej szkodliwy wpływ na wydzielanie melatoniny.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska