Jaka może być przyczyna trudności z zajściem w ciążę?

Dzień dobry, Mam 30 lat, w grudniu 2016r poroniłam w pierwszej ciąży, a w maju 2017r poroniłam drugi raz. Obecnie od sierpnia 201 staram się o dziecko i nie mogę zajść w ciąże. Pojawiały się tez plamienia od ok. 2 dni po owulacji i trwają do samej miesiączki. Cykl skrócił mi się z 30 dni na 25. Dojrzałe pęcherzyki były ok 11 dnia cyklu. Miałam robione kariotypy i są prawidłowe, homocysteina jest ok, przyjmuje euthyrox na niedoczynność tarczycy, biorę acard i duphaston 2x 1 w drugiej połowie cyklu. Od 2 miesięcy cykl mam monitorowany i od 2 miesięcy przyjmuje clostillbegyt ovitrelle, gdyż okazało się, że pęcherzyki nie pękają. Po lostillbegyt owulacje miałam normalnie ok 15 dnia cyklu. Mimo to 9 dnia po owulacji znów zaczynają mi się plamienia. Myślę, że te plamienia mają coś wspólnego z tym, że nie mogę zajść w ciąże, bo dwie, które poroniłam zachodziłam za 1 razem. Robiłam badania prolaktyny - podstawową mam w normie, a po obciążeniu ok 30 razy większą. Lekarz twierdzi, że to nie ma wpływu. Jednak jest jakiś powód tego, że teraz mi się nie udaje. Proszę o sugestię i radę. Pozdrawiam, Milena

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza ginekologa zajmującego się wspomaganiem rozrodu.