Jaka wkładkę hormonalną powinnam wybrać?

Witam, mam 29 lat, nie mam dzieci. Chce zalozyc wkladke hormonalna. Lekarz dal mi do wyboru mirene lub jaydess. Nie wiem na ktora moge sie zdecydowac. Mam bardzo czeste i obfite krwawienia, tabletki antykoncepcyjne bardzo zle znosze. Zalezy mi na zmniejszeniu krwawien, wiec sklaniam sie ku mirenie, ale jestem nierodką i boje sie ze moze byc za duza. Z drugiej strony jaydess moze nie zatrzymac moich krwotocznych miesiaczek. Prosze o pomoc. Ktora wkladke wybrac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że wkładka nie jest najlepszym rozwiązaniem dla kobiety, która nie rodziła. Tym bardziej, jeśli ma Pani w planie posiadanie dzieci. Jeśli jednak wkładka jest konieczna, o tym która będzie najlepsza proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który zaproponował takie rozwiązanie.