Jaki charakter ma ta gulka w pochwie?

Kilka miesięcy temu wyczułam kulkę w pochwie, zaraz obok szyjki macicy na tylniej ścianie. Nie bolało, miało wielkość ok. 0,2 cm. Nie było ani twarde ani bardzo miękkie. Udałam się do ginekologa, przepisano mi FLUOMIZIN 0,01 G TABL. DOPOCHWOWE przez tydzień. Stwierdzono, że to „odleżyna od kubeczka menstruacyjnego. Zmiana nie zniknęła, urosła do około 0,5 cm. Następnie 4 miesiące później znowu udałam się do ginekologa ale stwierdzono, że „zostawiamy to tak bo nie wiadomo co to jest”. Dodatkowo od czasu brania tych tabletek cały czas mam infekcje - bol przy stosunku ale także bol i pieczenie sromu, bol przy sikaniu (przeprowadziłam kuracje lekiem urofuraginum ale bezskutecznie, objawy dalej są). Przepisano mi także maść z krotrimazolem ale również nie pomogła. Dodatkowo, mój partner również odczuwa bol przy końcu sikania. Jemu maść tez nie pomogła. Używamy prezerwatyw, bardzo rzadko zdarza się bez. Mogę liczyć na pomoc? To bardzo męczące

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zmiana w Pani pochwie musi zostać poddana odpowiedniej, specjalistycznej diagnostyce. W pytaniu pisze Pani, że doszło do jej powiększenia z 0.2 do około pół centymetra. Została ona zakwalifikowana początkowo jako powikłanie po stosowaniu kubeczka menstruacyjnego. Jej obecności towarzyszy także bolesność i uczucie pieczenia w sromie. Miała Pani przepisane leki ale ich stosowanie nie przyniosło oczekiwanego efektu. Dodatkowo pisze Pani też o dolegliwościach podczas mikcji u Pani partnera. Skoro objawy, które występują u Pani mają również związek z partnerem, to należy zastanowić się nad tym czy może to nie jest torbiel bakteryjna, która jest obecna w Pani pochwie, ale drobnoustroje również dostają się do członka Pani partnera. Z tego też względu warto przemyśleć kolejną konsultację z ginekologiem i ewentualnie partnera z urologiem. Badania Państwa obojga na pewno dadzą możliwość szybszego znalezienia odpowiedzi na to, z czym się borykacie i wdrożenia prawidłowego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-pochwy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/kubeczek-menstruacyjny

https://portal.abczdrowie.pl/anatomia-intymna-kobiety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.