Jaki związek ma ból pęcherza moczowego ze stosunkiem seksualnym?

Witam,
od jakiegoś czasu po stosunku seksualnym boli mnie pęcherz, przy oddawaniu moczu. Ból jest identyczny jak przy zapaleniu pęcherza, ale czy to możliwe, żebym zawsze po stosunku miała zapalenie pęcherza?
Pierwszy raz gdy poczułam ból wzięłam tabletki „na pęcherz” i przeszło, ale gdy uprawiałam seks za kilka dni, ból znów powrócił. Nie mam pojęcia, co mi jest. Dodam, że mam 20 lat, z partnerem współżyję ok. 2 razy w tygodniu, biorę tabletki antykoncepcyjne i niedawno zaleczyłam kłykciny kończyste.

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
budowa anatomiczna kobiety powoduje, że po stosunku może dochodzić do stanów zapalnych cewki moczowej oraz pęcherza moczowego. Dlatego należy wykonać badanie ogólne moczu, aby przekonać się, czy toczy się tam stan zapalny. Być może konieczna będzie kuracja antybiotykowa.
Rozwiązaniem może być również zażywanie po każdym stosunku tabletek na stan zapalny dróg moczowych.
Pozdrawiam