Jakie badania na kiłę?

Witam Mam pewne obawy, że mogłem zarazić się kiłą. I moje pytanie: -jak się przebadać? nie chcę iść do lekarza, a razczej chciałbym załatwić to w taki sposób: iść do laboratorium tam gdzie zawsze badałem krew i zrobic badanie (oddać krew do pobrania). Ale teraz nie wiem, czy w okienku mam się w ogóle zapytać czy robią takie badanie? czy mam podać konkretne rodzaje wr itp? czy powiedzieć badanie na kiłe? Czy wyniki będę sam w stanie ocenić? czy w lab to oceniają? czy potrzebuje doktora?

Najlepiej wykonac badanie TPHA. Najwczesniej 4 tygodnie po ryzykownym kontakcie. Jesli ryzko bylo duze, w przypadku wyniku ujemnego badanie nalezy powtorzyc za 3 miesiace.