Jakie badania powinnam wykonać na płodność?

jakie badania powinnam wykonać jeśli chcę sprawdzić czy jestem płodna mam 37 lat byłam u ginekologa sprawdził mi macicę i jajniki i powiedział że. Wszystko w porządku i zrobił badania na cytologię ... staramy się z partnerem o dziecko i nie wychodzi mój partner ma już 2 dzieci

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podstawowym badaniem płodności u kobiet jest badanie AMH określające poziom czynności jajników. Prawidłowy poziom u osób w Pani wieku wynosi od 0,4 do 6.9 ng/ml (bardzo niski wynik - mniejsza szansa na ciąże, bardzo wysoki wynik - groźba schorzenia zespołu policystycznych jajników).

Kolejnym badaniem określającym płodność jest kontrola stężenia FSH, który odpowiada za prawidłową pracę układu rozrodczego kobiet.

Bardzo ważnym badaniem jest również cytologia, oprócz sprawdzenia płodności, to badanie pozwala na wykrycie nowotworów we wczesnej fazie, dlatego tak ważna jest regularna profilaktyka.

Poza tym istnieją jeszcze badania histeroskopii, poziomu prolaktyny i hormonów płciowych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o hormonie AMH, pozwalającym lepiej zrozumieć zagadnienie płodności wśród kobiet:

https://portal.abczdrowie.pl/amh

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.