Jakie badania powinnam zrobić przy zmianach zapalnych w jelicie grubym i krwawieniu z odbytu?

Witam. Cierpię na przewlekłe zapalenie jelita grubego od 21 roku życia... zaczynało się zawsze tak samo bólem podbrzusza, zwiększoną ilością śluzu i krwią... te stany pojawiały się cyklicznie co pół roku (koniec lata, a potem okres przedwiosenny) pobrano mi wycinki do patologa nic nie wykazało. Odkąd zaszłam w ciążę i do 3 lat po porodzie nie miałam odziwo, żadnych problemów poza dość częśtymi luźnymi stolcami co niby miały powodować lamblie. Jednak znowu choruje a żaden lekarz do tej pory nie miał ambicji by poza objawami dojść do przyczyny tego stanu. Nie miałam badań krwi,posiewu kału, moczu, badań pod kątem pasożytów, pierwotniaków czy innych takich rzeczy. Czy jakiś lekarz powie mi jakie badania powinnam zrobić choćby prywatnie? Zmiany zapalne w jelicie grubym zajmują ostatnie 10 cm., dostałam czopki Proktosedon niestety jak krew była tak jest. Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma takiej potrzeby, by badania wykonywała Pani prywatnie. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.