Jakie badania wykonać w związku z częstym parciem na mocz?

Witam, mam problem z parciami na mocz tak mocnymi że często zdarza mi się popuścić. Do tego często oddaje mocz w dzień i w nocy. Dodatkowym objawem który mnie niepokoi jest ból u podstawy penisa i w podbrzuszu podczas oddawania moczu. Zauważyłem też słabszy strumień moczu, i po oddaniu moczu w ciągu jakiś dziesięciu minut mocz wypływa w małych ilościach jakby bezwiednie. Mam 35 lat i przeszło rok temu przechodziłem ostre bakteryjne( klebsiella pneumoniae) zapalenie dróg moczowych które obieło pęcherz, prostate cewkę oraz oba jądra. Zażenie trwało około pół roku i zakończyło się usunięciem prawego jądra. Wszystkie objawy które opisałem powyżej zaczęły się od momentu zakażenia i się nasilają. Jakie badania powinienem wykonać.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ze względu usunięte jądro i przebyte zakażenia, problem może leżeć właśnie w podstawie tych sytuacji. W tym wypadku powinien Pan wykonać co najmniej badanie moczu oraz USG miednicy i brzucha. Należy także udać się do urologa i w miarę możliwości przeprowadzić badanie urodynamiczne, które jest stosowane przy diagnozie przyczyn parcia na mocz.

Po przeprowadzeniu badań lekarz będzie w stanie odpowiedzieć na Pana pytania i zaplanować dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.