Co oznacza wynik badania ciśnienia krwi w 39. tygodniu ciąży?

Witam, mam pytanie odnośnie ciśnienia krwi w ciąży. Jestem w 39 tc, dzisiejszy pomiar ciśnienia wykazał 162/89 przed wizytą (dzisiaj wyjatkowo się denerwowałam), po wizycie ciśnienie spadło do 148/90. Lekarz prowadzący najpierw kazał obserwować ale wystawił w razie potrzeby skierowanie di szpitala. Moje pytanie kiedy powinnam się do niego złości, jak ciśnienie przekroczy jaką wartość? Ponad to skarżyłam się na świąd skóry, który w sumie już nie dokucza. Próby wątrobowe wyszły dobrze, tylko fosfotaza zasadowa jest trochę podwyższona 171.1 U/L. Przepływy i ruchy malucha w porządku. Piszę bo nie wiem co o tym myśleć, najpierw informację, że jest w porządku, a później jednak skierowanie do szpitala :(

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę sobie mierzyć ciśnienie w domu. Często ciśnienie jest rzeczywiście wyższe u lekarza ze względu na stres samego badania i wizyty. Lekarz wypisał skierowanie na wszelki wypadek, gdyby nagle ciśnienie skoczyło i się Pani źle poczuła, żeby nie musieć czekać na wizytę, tylko od razu udać się do szpitala. Dlatego najważniejsza jest Pani własna kontrola ciśnienia w domu. Jeśli ciśnienie będzie ponad normę, tj. kilkukrotne pomiary w ciągu dnia wykażą >140/90, warto się zgłosić do lekarza.