Jakie jest ryzyko ciąży po stosunku przerywanym?

Czy podczas przerwanego stosunku gdy doszło do wytrysku na wargi sromowe i partner ponownie włożył członka do pochwy jest prawdopodobieństwo ciąży? Oczywiście podczas stosunku były obecne dni płodne.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Według wskaźnika Pearla 10-35 na 100 par stosujących stosunek przerywany,jako metodę antykoncepcji zachodzi w ciążę.

Pani stosunek nie można zaliczyć do stosunku przerywanego,ponieważ stosunek przerywany polega na niedopuszczeniu do wytrysku w pochwie partnerki i w okolicach narządów płciowych, Pani partner wycofał członka z pochwy na czas ejakulacji,ale ponownie "włożył" członka do pochwy. Na członku znajdował się świeży ejakulat,w którym są plemniki,zdolne do zapłodnienia.

Proszę wykonać test ciążowy z krwi w dniu oczekiwanej miesiączki.

Jeśli do zbliżenia doszło przed upływem 72 godzin, a Pani nie planuje w najbliższym czasie potomstwa,to może się Pani zastanowić nad użyciem tabletek "dzień po".

Zapraszam do zapoznania się z odpowiedziami innych ekspertów o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-czlonku-a-ryzyko-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-czlonku-po-poprzednim-stosunku-a-ryzyko-ciazy

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska